គម្រោងព្រះពុទ្ធប្បដិមាកម្ពស់ ១០៨ម៉ែត្រ លើភ្នំបូកគោ ត្រៀមលេចរូបរាងឡើងជាបណ្តើរៗហើយ ខណៈបច្ចុប្បន្នទើបបានបញ្ចប់ការសាងសង់ ខឿនព្រះពុទ្ធប្បដិមាចំនួន ៣ថ្នាក់!
3 សប្តាហ៍មុន
គ្រឹះស្ថានអង្គរ ប្រកាសពីចំណូលជាង ១៣លានដុល្លារ ក្នុងពេល ២ខែដំបូងនៃឆ្នាំ២០២៥ ពីការលក់បណ្ណចូលទស្សនារមណីយដ្ឋានអង្គរ ប្រាសាទកោះកេរ និងកំពង់ផែចុងឃ្នៀស ជូនភ្ញៀវទេសចរបរទេសជិត ២៨ម៉ឺននាក់!
កម្ពុជា បង្កើតយុទ្ធសាស្ត្រ និងវិធានការណ៍មួយចំនួន ដើម្បីទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរបរទេស ឲ្យបាន ៧,៥លាននាក់ នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៥ នេះ!
1 ខែមុន
តម្លៃផលិតផលឧស្សាហកម្មរបស់កម្ពុជា នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៤ កើនលើស ១៥ពាន់លានដុល្លារ ដោយជិត៤ពាន់លានដុល្លារ ត្រូវបានបែងចែកទៅទីផ្សារក្នុងស្រុក និង ជាង១១ ពាន់លានដុល្លារ សម្រាប់ទីផ្សារក្រៅស្រុក
កំពែងជ្រុងខាងលិច ផ្នែកខាងជើងនៃប្រាសាទតាព្រហ្ម ប្រវែងខ្ទង់ ៣០ម៉ែត្រ កំពុងស្តារ ជួសជុលឲ្យបានរឹងមាំដោយក្រុមអ្នកជំនាញអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា និងភាគីឥណ្ឌា ដើម្បីជាការលើកបន្ថែមតម្លៃប្រាសាទ!
ផ្លូវជាតិលេខ១១ ខ្សែផ្លូវពោពេញដោយគុណប្រយោជន៍ សម្រាប់សេដ្ឋកិច្ចជាតិ និងសេដ្ឋកិច្ចគ្រួសារ តាមរយៈការសម្រួលដល់ ការធ្វើដំណើរ និងការដឹកជញ្ជូនគ្រប់ប្រភេទ!